Boyçelik Logo
 

Boyçelik’in ürettiği mikro torba yay sistemleri, vücudu her noktadan destekleyerek daha konforlu bir uyku sağlar. Her geçen gün daha fazla yatak üreticisi tarafından tercih edilen bir yay sistemi olan mikro torba yaylar, zonelu olarakta üretilebilmektedir. Kafa çapının küçük olması m2’ye düşen yay sayısının fazla olması ve boşluk bırakmayan özel petek dizgisi micro torba yayları diğer yay sistemlerinden ayırmaktadır. Mikro torba yay teknolojisi en konforlu ve kompleks karkas yapısına sahip sistemlerden biridir. 1,30 mm tel kalınlığından 1,60 mm`ye kadar üretim gerçekleştirilebilmektedir.

Boyçelik’in üretiği mikro torba yaylar;

• Mükemmel nokta esneklik düzeyi ile uyku sırasında vücuda optimum destek sağlar ve ses çıkarmaz.
• Diğer yay sistemlerine göre 2 kat fazla yay adedi, 3 kat fazla çökme dayanımı ile bağımsız hareket imkanı ve hijyen sağlar.
• Bağımsız hareket özelliği sayesinde uyku sırasındaki hareketler eşleri etkilemez.
• Vücut ağırlığını dengeleyerek doğal sırt eğrilerini korur ve omurgaya uyum sağlar.
• Tek tek üretilen yayların, birbirine bağlı kumaş torbalar içine yerleştirilmesiyle üretilen modern bir yay sistemidir.
• Farklı çaplarda teller ve farklı sertlikteki yaylar, insan anatomisine uygun bir şekilde ayrı bölgelerde dizilmiştir. Bunun sonucu; omuz, bel omurları ve kalça bölgesini ayrı ayrı destekleyen, ergonomik bir yatak
yüzeyi oluşturmaktadır.


Yükseklik olarak 10 cm`den 20 cm`ye kadar üretilen mikro torba yay karkasları, müşteri talebine göre üst ve alt kısımlarına non-wowen ile desteklenebilmektedir. Her türlü ebadın müşteri isteğine göre üretilebildiği mikro torba yaylar, müşteri talebine göre lamet çerçeve teli ile kenar kısımları desteklenebilmekte ve bu hali ile rulo olarak sarılabilmektedir.